O nás

Spoločnosť Autocentrum Bystriansky založil majiteľ pán Július Bystriansky začiatkom roku 1990 s tým, že prvé kroky boli obchodovanie s pneumatikami Barum a následne Matador a po čase aj Mitas.

Na jeseň roku 1990 sa vo Veľkom Krtíši začalo stavať sídlo spoločnosti Július Bystriansky AUTOCENTRUM s tým, že plánoval ako bývalý závodník a 11-násobný majster SR a vicemajster CSSR jazdiaci na vozidlách Škoda, hlavne na slávnom českom „Stratose Skoda 130RS“ závody Rallye vrátane ME a tiež závody do vrchu a ako taký mal najlepšie predpoklady, aby značku Škoda predával a tiež servisoval. Toto sa stalo v máji 1992, kedy kamión z MB priviezol prvé vozidlá Škoda do čerstvo dobudovaného Autocentra.

Servis a predaj sa rozvíjal a už v roku 1994 sa jednalo o komplexný servis a predaj tiež s novým autosalónom, s vybavenými dielňami na všeobecné opravy, klampiareň, elektro dielňa, lakovňa s produktmi PPG. Na sklonku roku 1994 mu bola ako úspešnému obchodníkovi ponúknuté importérom ŠAS zastúpenie zn. Škoda v priestoroch bývalej Mototechny v Lučenci. S pribúdajúcim rozvojom sa rozhodol v roku 1996 pre autorizovaný predaj zn. VOLKSWAGEN a následne v roku 2002 začal stavať na priľahlých pozemkoch nový areál s rozlohou viac ako 9000 m2 pre zn. Volkswagen v tzv Piazza Concept, podľa dokumentácie priamo z výrobného závodu VW AG.

Celý areál bol dokončený v roku 2004 a je činný do dnes ako dôstojný reprezentant VW Groupe v Gemersko – Novohradskom regióne. Spoločnosť, ktorá sa v roku 1999 transformovala na AUTOCENTRUM Bystriansky s.r.o. vlastní od roku 2003 certifikát ISO 9001 pre Škodu a od roku 2004 aj pre VW – predaj a servis.